Ο ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κατηγοριών…

Με το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα που έγινε στην Αθήνα στις ολυμπιακές εγκαταστάσεις έπεσε η αυλαία της φετινής αγωνιστικής χρονιάς για την ομάδα κολύμβησης του Ναυτικού Ομίλου Χαλκίδας.
Με την συμμετοχή ρεκόρ 1200 αθλητών-τριων , ο ΝΟΧ συμμετείχε με τρεις αθλητές και τρεις αθλήτριες, η πιο νέα σε ηλικία από κάθε άλλη χρονιά αφού οι τρεις από τους έξη αθλητές – αθλήτριες που συμμετείχαν, έλαβαν μέρος για πρώτη φορά σε πανελλήνιο πρωτάθλημα και μετά από πολύ μεγάλο συναγωνισμό κατάφεραν να κατακτήσουν τρία (3)χάλκινα και τέσσερις θέσεις στους τελικούς των αγωνισμάτων τους.
Αξιοσημείωτο είναι ότι όλοι αθλητές και αθλήτριες κάνανε νέα ατομικά ρεκόρ.
· Δύο(2) χάλκινα μετάλλια κέρδισε η Τσότσου Κατερίνα στα 100ΕΛ., 400ΕΛ. και την 4Η θέση στα 200 ΕΛ στην κατηγορία ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’ και · Ένα (1) χάλκινο μετάλλιο κέρδισε η Ντόγου-Καρατζά Γεωργία στα 200 ΕΛ.,4Η στα 100ΕΛ και την 7η θέση στα 400ΕΛ,στην κατηγορία ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’
-Την 6η θέση στην οκτάδα κατέλαβε η Τρίτη γοργόνα του Ναυτικού Ομίλου Χαλκίδας, Βλάχου Κυριακή κατακτώντας την 6η θέση στα 100 ΕΛ. στην κατηγορία ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ φλερτάροντας με το μετάλλιο