ΒΡΑΒΕΙΑ ΤΗΣ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ….

 

Το παράρτημα Εύβοιας της ΕΜΕ θα απονείμει τα αριστεία στους μαθητές ,Δημοτικών Γυμνασίων και Λυκείων του Νομού μας που διακρίθηκαν στον 70ο πανελλήνιο διαγωνισμό μαθηματικών « Θαλής » , στο Διαγωνισμό «Ευκλείδης», στην 27η Εθνική Ολυμπιάδα «Αρχιμήδης» και στον 4ο πανελλήνιο διαγωνισμό μαθηματικών « Μικρός Ευκλείδης » της ΕΜΕ των Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεων του Δημοτικού. Η απονομή θα γίνει την Κυριακή 13 Φεβρουαρίου 2011 στις 11.00 το πρωί στο αμφιθέατρο του Συνεδριακού Κέντρου της Νομαρχίας Εύβοιας , Λεωφόρος Χαινά 89 Χαλκίδα .
Να σημειωθεί ότι η απονομή για τους μαθητές της Βόρειας Εύβοιας έγινε στην Ιστιαία σε ειδική εκδήλωση στις 19-12-2010. Επίσης σας ενημερώνουμε ότι η απονομή για τους μαθητές της Καρύστου θα γίνει στις 13 Μαρτίου 2011 στην Κάρυστο σε ειδική εκδήλωση στο Γιοκάλειο ίδρυμα. Ευχαριστούμε για την άριστη μέχρι τώρα συνεργασία μας σε όλα τα θέματα που αφορούν την Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία και ελπίζουμε το ίδιο για το μέλλον .

 

 

Μαθητές των Γυμνασίων και Λυκείων του Νομού Εύβοιας που αρίστευσαν στους Πανελλήνιους Διαγωνισμούς μαθηματικών της ΕΜΕ κατά το σχολικό έτος 2009-2010:
Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
ΣΕΓΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΘΑΛΗΣ
ΠΑΠΙΛΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΘΑΛΗΣ
ΑΣΜΑΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΘΑΛΗΣ – ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ *
ΚΙΟΥΡΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΘΑΛΗΣ
ΧΑΣΑΝΠΑΠΑΙ ΣΑΜΠΙΝΑ ΑΝΑΞΑΓΟΡΕΙΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΝΕΑΣ ΛΑΜΨΑΚΟΥ ΘΑΛΗΣ – ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ
ΚΟΤΣΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ ΘΑΛΗΣ
ΛΟΥΚΟΥ ΣΟΦΙΑ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ ΘΑΛΗΣ
ΣΑΛΙΑΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ ΘΑΛΗΣ – ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ
ΣΤΟΥΠΗΣ ΛΟΥΚΑΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ ΘΑΛΗΣ
ΤΖΕΛΑΤΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ ΘΑΛΗΣ
ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΥΛΩΝΑΡΙΟΥ ΘΑΛΗΣ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΑ ΧΡΥΣΑ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΡΥΣΤΟΥ ΘΑΛΗΣ
*ΧΑΛΚΙΝΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΣΤΗΝ 27Η ΕΘΝΙΚΗ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΡΧΙΜΗΔΗΣ

Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
ΜΠΛΑΚΛΕΡ ΤΖΩΡΤΖ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΘΑΛΗΣ
ΣΠΥΡΟΥ ΕΛΕΝΗ 4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΘΑΛΗΣ – ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ
ΚΟΥΒΕΛΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ ΘΑΛΗΣ
ΜΟΙΡΩΤΣΟΣ ΝΙΚΟΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ ΘΑΛΗΣ
ΜΩΛΕ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ ΘΑΛΗΣ
ΣΤΑΜΑΤΑΚΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ-ΜΥΡΤΩ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ ΘΑΛΗΣ
ΚΟΤΡΟΓΙΑΝΝΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΓΥΜΝΟΥ ΕΥΒΟΙΑΣ ΘΑΛΗΣ
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΝΙΣΤΡΩΝ ΘΑΛΗΣ
ΚΟΚΚΟΥ ΙΩΑΝΝΑ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΝΙΣΤΡΩΝ ΘΑΛΗΣ
ΒΑΞΕΒΑΝΙΔΗ ΣΠΥΡΕΤΤΑ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΡΥΣΤΟΥ ΘΑΛΗΣ
ΠΕΤΡΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΓΟΥΒΩΝ ΙΣΤΙΑΙΑΣ ΘΑΛΗΣ

Α’ ΛΥΚΕΙΟΥ
ΚΟΡΥΣΤΙΝΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1 ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΘΑΛΗΣ
ΝΤΟΥΡΜΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 1 ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΘΑΛΗΣ
ΜΑΤΣΟΥΚΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 3ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΘΑΛΗΣ
ΝΙΚΟΛΙΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΟΝΙΣΤΡΩΝ ΘΑΛΗΣ
ΚΟΥΒΛΗ ΜΑΡΙΑ ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΙΣΤΙΑΙΑΣ ΘΑΛΗΣ – ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ

Β’ ΛΥΚΕΙΟΥ
ΔΕΣΙΠΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΑΝΗΘΟΥ ΘΑΛΗΣ – ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ
ΚΟΥΡΜΠΕΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 1 ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΘΑΛΗΣ
ΚΟΥΡΝΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1 ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΘΑΛΗΣ – ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ
ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 1 ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΘΑΛΗΣ
ΠΡΙΟΝΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 1 ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΘΑΛΗΣ
ΣΤΕΛΛΑΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ 1 ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΘΑΛΗΣ
ΚΟΝΤΟΥ ΕΛΕΝΗ 4ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΘΑΛΗΣ
ΛΑΓΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΑΜΑΡΥΝΘΟΥ ΘΑΛΗΣ

Γ’ ΛΥΚΕΙΟΥ
ΠΑΛΗΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΛΙΜΝΗΣ ΘΑΛΗΣ

Μαθητές των Δημοτικών Σχολείων του Νομού Εύβοιας που αρίστευσαν στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό μαθηματικών της ΕΜΕ κατά το σχολικό έτος 2009-2010
Αριστεία ΤΑΞΗ Ε΄
Ξύδης Μιχάλης 18ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας
Γέραλης Νικόλαος 18ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας
Δημητρίου Νικόλαος 1ο Δημοτικό Σχολείο Αλιβερίου
Λούκου Ελένη 1ο Δημοτικό Σχολείο Αλιβερίου
Ρούμπου Εβελίνα 1ο Δημοτικό Σχολείο Αλιβερίου
Λύρος Αλέξανδρος 1ο Δημοτικό Σχολείο Αμαρύνθου
Λυμπέρης Χρήστος 1ο Δημοτικό Σχολείο Αμαρύνθου
Μυλωνά Αναστασία 1ο Δημοτικό Σχολείο Κύμης
Κακάτσος Χρήστος 1ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας
Μαντζούτας Ανδρέας 20ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας
Φλώρος Γεώργιος 20ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας
Σμπρίνης Γεώργιος 21ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας
Νάνος Δημήτριος 21ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας
Βουγιούκα Άννα Μαρια 25ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας
Κάλλα Ελένη 25ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας
Κοκοπίπη Ελένη 25ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας
Κυριαζής Κωνσταντίνος 25ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας
Μούτση Μαρία 25ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας
Τσατσαρώνη Δέσποινα 25ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας
Γκίκα Αγγελική 26ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας
Αγγελέτου Νικολέτα 2ο Δημοτικό Σχολείο Αλιβερίου
Κάλα Οντέσα 2ο Δημοτικό Σχολείο Αλιβερίου
Μητροπούλου Δήμητρα 2ο Δημοτικό Σχολείο Αλιβερίου
Παυλίδης Σεραφείμ 2ο Δημοτικό Σχολείο Αλιβερίου
Φραγκή Ασημίνα 2ο Δημοτικό Σχολείο Αλιβερίου
Καμπούρης Ιωάννης 2ο Δημοτικό Σχολείο Κύμης
Θέμος Αγγελος 2ο Δημοτικό Σχολείο Ψαχνών
Ελευθερίου Βίκτωρας 3ο Δημοτικό Σχολείο Αλιβερίου
Γαλανοπούλου Βασιλική 3ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας
Δημητρίου Αγγελική 3ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας
Λάμπρου Ευάγγελος 3ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας
Δανέλης Ταξιάρχης 3ο Δημοτικό Σχολείο Ψαχνών
Τσαλαμάνι Δημήτρη 4ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας
Μιχελής Αναστάσιος 4ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας
Κουρνιάτης Ανέστης 4ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας
Πολύδωρος Ιωάννης 4ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας
Ζαούρης Γεώργιος 7ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας
Μητράκης Δημήτριος 7ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας
Ξυνής Γεώργιος 8ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας
Ζέρβας Νικόλαος 9ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας
Καλόσακας Δημήτριος 9ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας
Πάττας Γιώργος Δημοτικό Σχολείο Αγίου Ιωάννη Κύμης
Μιλουτίνοβιτς Βάνια Δημοτικό Σχολείο Αγίου Λουκά
Δεμερτζή Σταυρούλα Δημοτικό Σχολείο Αγίων Αποστόλων
Τόγιας Βασίλειος Δημοτικό Σχολείο Βέλους
Χουλιάρας Γεώργιος Δημοτικό Σχολείο Βιτάλων
Παπαγεωργίου Μαρία Δημοτικό Σχολείο Γυμνού
Αφράτης Μάριος Δημοτικό Σχολείο Δροσιάς
Ζούσης Αργύρης Δημοτικό Σχολείο Δροσιάς
Πέππα Μαρία Δημοτικό Σχολείο Ζαράκων
Χαιραμ Ορέστης Δημοτικό Σχολείο Κονιστρών
Κατσής Δημήτριος Δημοτικό Σχολείο Κονιστρών
Τσαλιαγκού Νίκη Δημοτικό Σχολείο Κριεζών
Τσαλμάς Αναστάσιος Δημοτικό Σχολείο Μετοχίου Δίρφυος
Κατσούλης Γεώργιος Δημοτικό Σχολείο Μονοδρίου
Αγης Απόστολος Δημοτικό Σχολείο Νέας Λαμψάκου
Καράπας Παναγιώτης Δημοτικό Σχολείο Νέας Λαμψάκου
Βασιλείου Μαρία Δημοτικό Σχολείο Οξυλίθου
Τσαλίκης Χρήστος Δημοτικό Σχολείο Πολιτικών
Δελενίκας Χρήστος Δημοτικό Σχολείο Σκύρου
Ζαγανάς Ευάγγελος Δημοτικό Σχολείο Σκύρου
Μικές Ιωάννης Δημοτικό Σχολείο Σκύρου
Μωραιτη Εμμανουέλα Δημοτικό Σχολείο Σκύρου
Αριστεία ΤΑΞΗ ΣΤ΄
Μπουρνάζος Κωνστντίνος 13ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας
Γκορτσίλα Δάφνη 18ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας
Μπούρου Δέσποινα 18ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας
Κόρρου Ολγα 1ο Δημοτικό Σχολείο Αλιβερίου
Κυριακός Κωνσταντίνος 1ο Δημοτικό Σχολείο Αλιβερίου
Περήφανου Μαρία 1ο Δημοτικό Σχολείο Αλιβερίου
Χαλιούλα Παρασκευή 1ο Δημοτικό Σχολείο Αμαρύνθου
Θεοδώρου Παναγιώτα 1ο Δημοτικο Σχολείο Ερέτριας
Κικίδη Ζωή 1ο Δημοτικο Σχολείο Ερέτριας
Γκάγκαρης Αντώνιος 1ο Δημοτικο Σχολείο Ερέτριας
Μάστορη Χρυσάνθη 1ο Δημοτικό Σχολείο Κύμης
Ράγος Νικόλαος 1ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας
Καλογήρου Ιωάννα 1ο Δημοτικο Σχολείο Ψαχνών
Χατζηλιά Ευτέρπη 20ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας
Καλογιάννη Αγγελική 21ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας
Αγγελοπούλου Ειρήνη 21ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας
Γκρίτζας Ραφαήλ 21ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας
Τσουκαλά Ζωή 21ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας
Κουταλιανού Χρυσοβαλάντω 25ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας
Κουταλιανός Αθανάσιος 25ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας
Γκούνη Ελισσάβετ 26ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας
Τζαφέρης Αντώνιος 2ο Δημοτικό Σχολείο Αλιβερίου
Βαλαγιανόπουλος Ιωάννης 2ο Δημοτικό Σχολείο Αλιβερίου
Κούρτη Αγγελίνα 2ο Δημοτικό Σχολείο Αλιβερίου
Λάμπρου Ελένη 2ο Δημοτικό Σχολείο Αλιβερίου
Γεράρδης Βασίλειος 2ο Δημοτικό Σχολείο Κύμης
Αρβανίτη Ελενα 2ο Δημοτικό Σχολείο Ψαχνών
Γιαννούτσος Γεώργιος 2ο Δημοτικό Σχολείο Ψαχνών
Μακρυγιάννη Μαρία 3ο Δημοτικό Σχολείο Αλιβερίου
Θεοδώρου Γρηγόριος 3ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας
Δάσκος Ραφαήλ 3ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας
Καρβελάς Αντώνης 3ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας
Λουκάς Στυλιανός 3ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας
Μπαλωμένος Παναγιώτης 3ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας
Σκύρα Τζουλιάνα 3ο Δημοτικό Σχολείο Ψαχνών
Γιώτα Ελευθερία 4ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας
Ματρόζου Ζαχαρούλα 7ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας
Κόντη Μαρία 7ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας
Κουλοχέρη Παναγιώτα 8ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας
Αργύρης Γεώργιος 9ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας
Κουμπογιάννη Ευανθία 9ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας
Ρέμπελος Ιωάννης 9ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας
Μεταξάς Βασίλης Δημοτικό Σχολείο Αγίου Ιωάννη Κύμης
Μέας Ρενάλντο Δημοτικό Σχολείο Αγίου Λουκά
Ντεμιρτσάνης Χρήστος Δημοτικό Σχολείο Αγίων Αποστόλων
Μπάνου Αγγελική Δημοτικό Σχολείο Βέλους
Μάρκος Παντελής Δημοτικό Σχολείο Βιτάλων
Δαφνής Ευάγγελος Δημοτικό Σχολείο Γυμνού
Ζαχαριάς Χρήστος Δημοτικό Σχολείο Γυμνού
Αφένδρας Βασίλειος Δημοτικό Σχολείο Δροσιάς
Μανδηλάρης Αγγελος Δημοτικό Σχολείο Δροσιάς
Παναγιώτου Νικόλαος Δημοτικό Σχολείο Ζαράκων
Κοτρόζου Γεωργία Δημοτικό Σχολείο Κονιστρών
Κουρταλής Αντώνης Δημοτικό Σχολείο Κουρκουλών
Σαμαρά Λαβίνα Δημοτικό Σχολείο Κριεζών
Ξουρίκης Βασίλειος Δημοτικό Σχολείο Μετοχίου Δίρφυος
Μπίλια Ελένη Δημοτικό Σχολείο Μονοδρίου
Πέεβα Κριστιάνα Δημοτικό Σχολείο Νέας Λαμψάκου
Ρήγκος Παναγιώτης Δημοτικό Σχολείο Οξυλίθου
Μέλλιος Νικόλαος Δημοτικό Σχολείο Πολιτικών
Κρυσταλογιάννη Ελένη Δημοτικό Σχολείο Προκοπίου
Μικέ Ιωάννα Δημοτικό Σχολείο Σκύρου
Μαυρίδου Λύδια Δημοτικό Σχολείο Σκύρου
Ψαριώτη Τζους Δημοτικό Σχολείο Σκύρου
Τούντας Οδυσσέας Δημοτικό Σχολείο Σκύρου

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *